مقالات مرتبط با صنعت مانیتورینگ و نقشه دمایی

سطح سنج سیلو چیست و چه کاربردی دارد؟

سطح سنج سیلو چیست و چه کاربردی دارد؟

سطح سنج یا ارتفاع سنج وسیله‌ای است که می‌تواند ارتفاع مخازن و یا سازه‌ها را به دست آورد. در واقع این دستگاه یک فاصله سنج است که از یک نقطه مشخص اندازه گیری را آغاز کرده و فاصله عمودی نقاط را محاسبه می‌کند.
این سیستم که با انواع سنسورهای مکانیکی یا لیزری ساخته می‌شود، در معادن و سیلوها به عنوان محاسبه‌گر میزان ذخیره سازی به کار برده شده و از این بابت به عنوان دستگاه سطح سنج معروف شده است. این د ...

1606 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

معرفی سیستم مانیتورینگ هوشمند اتاق سرور

معرفی سیستم مانیتورینگ هوشمند اتاق سرور

اتاق‌های سرور به دلیل وجود تجهیزات حساس و با ارزش، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و حتما باید به صورت دائمی تحت نظارت باشند. نظارت بر اتاق‌های سرور نیازمند پایش اطلاعات به صورت شبانه روزی بوده و معمولا توسط افراد خاص به انجام می‌رسد. در روش‌های نوین، سیستم‌های مانیتورینگ وظیفه کنترل و پایش دائمی اطلاعات را در اتاق‌های سرور بر عهده دارند.
سیستم‌های مانیتورینگ اتاق‌های سرور معمولا از مجموعه‌‌ا ...

976 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

تولید انبوه دیتالاگر ایرانی در سال جهش تولید

تولید انبوه دیتالاگر ایرانی در سال جهش تولید

شرکت آریانا افراز به عنوان تولید کننده انواع دیتالاگر دما و رطوبت و نیز سیستم‌های مانیتورینگ هوشمند و ردیاب‌های آنلاین خودرو، در سال 1399 که به سال جهش تولید نامگذاری شده است، تمام تلاش خود را به کار بسته تا با تولید متنوع‌ترین دیتالاگرهای دما و رطوبت و ... بتواند جایگاه خود را در میان شرکت‌های برتر صنعت مانیتورینگ محکم‌تر از قبل نموده و گامی بسیار بلند در جهت رشد ص ...

1528 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

تست صحت سنجی و اعتبارسنجی چیست؟

تست صحت سنجی و اعتبارسنجی چیست؟

اعتبارسنجی آزمایش مستندی است که در شرایط به شدت کنترل شده انجام می‌شود و نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که فرآیندها، روش‌ها و سیستم‌ها همواره نتایجی منطبق با معیارهای استاندارد از پیش تعریف شده را ایجاد می‌نمایند. از مهمترین تست‌های اعتبارسنجی و صحت سنجی فضای انبارش (شامل انبارها، سردخانه‌ها و خودروها) می‌توان به تست‌های OQ و PQ و IQ و DQ اشاره نمود.
ابتدا سیستم تهویه حرارتی و هوادهی در انب ...

5492 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

نقشه دمایی چیست؟

نقشه دمایی چیست؟

نقشه دمایی یک عملیات فنی است که شامل 2 بخش سخت افزاری و نرم افزاری می‌شود. در واقع ترسیم نقشه دمایی همان گزارش وضعیت عملکرد دمایی محل مورد نظر است. این عملیات که چند چالش مهم را مورد بررسی قرار می‌دهد، توسط سنسورهای بسیار دقیق و با تراکم بالا به انجام می‌رسد.
مهمترین چالش‌های پیش رو در ترسیم نقشه دمایی عبارتند از: بررسی عملکرد سیستم تهویه و هوادهی و همچنین س ...

814 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

دمای استاندارد سردخانه چیست؟

دمای استاندارد سردخانه چیست؟

یکی از موضوعات مهم در نگهداری از مواد دارویی و مواد غذایی ثبات دمایی آنها است. مواد دارویی حساس در دمای خاصی نگهداری می‌شوند و برای تامین دمای مورد نیاز معمولا از سردخانه استفاده می‌شود. دمای سردخانه همچون دمای محیط باید در محدوده استانداردهای دمایی تعریف شده حفظ گردد.
شرایط استاندارد برای مواد دارویی با مواد غذایی متفاوت است و با توجه به نوع محصول محدوه دمایی خاصی تعریف شده است. اما یکی از ...

716 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

چرا باید از دیتالاگر استفاده شود؟

چرا باید از دیتالاگر استفاده شود؟

شاید در نگاه اول نام دیتالاگر خیلی پرمعنا نباشد، اما وقتی با دقت به این کلمه بیاندیشیم معنایی فراتر از آنچه نشان می‌دهد را نمایان خواهد ساخت. ذخیره کننده‌ها شاید در نگاه اول ساده به نظر آیند، اما از آن جهت اهمیت دارند که اطلاعات مهمی را در خود ذخیره می‌کنند. دیتالاگر یا ثبات یا ذخیره کننده اطلاعات هرچه که باشد یک وسیله کاربردی مهم در صنعت امروز است.
دیتالاگرها انواع مختلفی دارند و برای کاره ...

671 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

چگونه نقشه دمایی تهیه کنیم؟ (آموزش نقشه برداری دمایی)

چگونه نقشه دمایی تهیه کنیم؟ (آموزش نقشه برداری دمایی)

برای تهیه نقشه دمایی ابتدا باید یک پروتکل آماده شود. این پروتکل که می‌تواند از دستورالعملی‌های مختلفی همچون WHO.961 یا PIC/S یا ISPE فراهم شود، در واقع نحوه اجرای عملیات را برنامه ریزی و تدوین می‌نماید. پس از تهیه پروتکل، عملیات جایگذاری سنسورها در فضای مورد نظر انجام شده و پس از یک دوره 7 روزه سنسورها جهت انجام پایش‌های نرم افزاری ج ...

1066 بار خوانده شده خواندن مقاله کامل

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت آریانا افراز محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2024 by Ariana Afraz Co. ® Web-Designer and Website Optimizer