دیتالاگر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

× دیتالاگر آنلاین و آفلاین

آشنایی با دیتالاگرهای آریانا افراز

دیتالاگر یا همان ثبات دما (یا رطوبت) یک وسیله الکترونیکی است که با توجه به شرایط محل نصب آن می تواند دما، رطوبت و ... را ثبت کرده و گزارش گیری دوره ای از وضعیت محل مورد نظر را به سادگی در اختیار کاربران خود قرار دهد. از آنجا که دیتالاگر یک وسیله الکترونیکی است، لذا تمام گزارش‌هایی که ثبت کرده تنها از طریق سیستم‌های الکترونیکی قابل مشاهده و بازیابی هستند.
شرکت آریانا افراز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده انواع دیتالاگر آنلاین و آفلاین با سنسورهای متنوع دما، رطوبت، فشار، سرعت و ... با استفاده از جدیدترین فناوری‌های دنیا، اقدام به تولید دیتالاگرهایی با برندهای معتبر داخلی کرده و امکان دریافت اطلاعات از دیتالاگرها را با استفاده از سیستم مانیتورینگ تحت وب آسان‌تر نموده است. نرم افزار تحت وب تولید شده توسط این شرکت علاوه بر گزارش‌های روزانه، امکان گزارش گیری دوره‌ای و حتی مقایسه اطلاعات ثبت در دوره‌های مختلف را با یکدیگر فراهم کرده است.

آشنایی با دیتالاگر

موارد استفاده از انواع دیتالاگرهای آنلاین و آفلاین

تنوع دیتالاگرها و امکانات آنها

تفاوت دیتالاگر آنلاین و آفلاین

دیتالاگرها انواع مختلفی دارند اما به طور کلی به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم می‌شوند. دیتالاگر آنلاین در هر لحظه می‌تواند وضعیت دما (یا رطوبت) را در اختیار کاربران قرار دهد ولی دیتالاگر آفلاین پس از یک دوره برنامه ریزی شده، جهت استخراج داده‌های ذخیره شده به یک دستگاه رابط مانند رایانه متصل شده و گزارش زمان مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تولید کننده دیتالاگر

دیتالاگر دما و رطوبت

همان طور که از نام آن پیداست، دیتالاگر دما و رطوبت وظیفه نمونه برداری دما و رطوبت را بر عهده دارد. این نوع دیتالاگرها معمولا با یک سنسور ترکیبی و یا دو سنسور دما و رطوبت مجزا ارائه می‌شوند و می‌توانند به صورت آنلاین یا آفلاین و با توجه به تنظیمات دلخواه کاربر، نمونه برداری را انجام دهند. معمولا دقت سنسورها در این نوع دیتالاگرها به نسبت مدل‌های دیگر بالاتر بوده و به خصوص در صنعت غذا و دارو، باید سنسورهای دیتالاگر خطای کمتر از 0/5 درصد را داشته باشند.

دیتالاگر دما و رطوبت

دیتالاگر هوشمند

دیتالاگرهای هوشمند با توجه به نوع سنسور و امکانات تعبیه شده بر روی آنها می‌توانند بر اساس تغییرات داده‌های سنسورها، سیستم‌های گرمایش و سرمایش و هوادهی را کنترل کرده و بدون دخالت دست انسان معیارهای تعیین شده را برای محل مورد نظر تثبیت نمایند. معمولا دیتالاگرهای هوشمند به صورت آنلاین بوده و در مدل‌های پیشرفته‌تر می‌توانند تمام اتفاقات را ذخیره کرده و در زمان بروز هرگونه خطا، هشدارهای صوتی یا پیامکی ارسال نمایند.

دیتالاگر هوشمند سردخانه

دیتالاگر اتاق‌های تمیز

اتاق‌های تمیز دارویی با توجه به اهمیت سلامت نگه داشتن مواد دارویی، به گونه‌ای ساخته می‌شوند که بدون هرگونه زائده بر روی دیوار و سقف بوده و تمامی دیوارها بدون هرگونه حفره و برآمدگی هستند. در این اتاق‌ها کنترل دقیق دما و رطوبت و نیز فشار هوا دارای اهمیت است. دیتالاگرهای مخصوص اتاق‌های تمیز دارویی به گونه ای هستند که یا در داخل دیوارها قرار می‌گیرند و یا از سیستم‌های بی سیم استفاده می‌کنند تا هرگونه سیم کشی حذف شده و شرایط اتاق تمیز کاملا استاندارد باشد. در مدل‌های پیشرفته این نوع دیتالاگرها، نمایشگر کاملا جدا بوده و در محل دیگری نصب می‌شود.

دیتالاگر تولید دارو

دیتالاگر خودرو و کول باکس

شرایط پایش دما و رطوبت در خودروها و کول باکس‌ها متفاوت از انبارها بوده و دیتالاگرهای خودرویی معمولا باید قابلیت ردیابی خودرو را نیز دارا باشند. این نوع دیتالاگرها معمولا به صورت آنلاین بوده و اطلاعات سرعت و موقعیت جغرافیایی را همراه با داده‌های سنسورهای دما و رطوبت به سرور منتقل می‌کنند. از آنجا که داده‌ها باید از طریق اینترنت ارسال شوند، دیتالاگرهای دارای سیستم ردیاب به صورت سیم کارت خور ساخته شده و می‌توانند با اتصال به شبکه‌های موبایلی علاوه بر ارسال داده‌های آنلاین، هشدارها را نیز به صورت پیامک به مدیران ارسال نمایند. دیتالاگرهای کول باکس نیز معمولا به صورت آفلاین و حتی بدون نمایشگر ساخته شده و اطلاعات در مدت زمانی طولانی در حافظه دیتالاگر ذخیره می‌شوند.

دیتالاگر پرتابل آفلاین

دیتالاگرهای ایرانی آریانا افراز

شرکت آریانا افراز مفتخر است که توانسته با فناوری روز جهان انواع دیتالاگر آنلاین و آفلاین را در داخل ایران تولید کرده و با سیستم‌های تحلیل داده کاملا بومی همسان سازی نماید. این تولیدات توانسته‌اند نیاز کشور را در بخش‌های مختلف دارویی و غذایی، کشاورزی و دامداری، غلات، گلخانه، سردخانه، خودروها و ... برطرف سازد. برخی از پر فروش‌ترین محصولات آریانا افراز در اینجا معرفی شده‌اند.

دیتالاگرهای چند سنسور

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت آریانا افراز محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2024 by Ariana Afraz Co. ® Web-Designer and Website Optimizer