بهترین، کامل ترین و ارزانترین نقشه دمایی (WHO 961) در ایران

نقشه برداری دمایی مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی

× نقشه دمایی انبار و سردخانه

نقشه دمایی چیست و چطور تهیه می شود؟

نقشه دمایی اولین قدم در تجهیز انبارهای دارویی، سردخانه‌ها و ... است. این عملیات به نوعی تدوین کننده شرایط نگهداری از مواد دارویی برای حفظ کیفیت آنهاست. از آنجا که دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه دارویی و نیز مواد غذایی و دارویی به عنوان محصولات استراتژیک شناخته می‌شوند، لذا حفظ کیفیت آنها و ارزش دارویی و غذایی‌شان دارای اهمیت ویژه‌ای بوده و محل انبارش آنها نیز از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.
شرکت آریانا افراز مفتخر است که به عنوان یکی از پیشتازان صنعت مانیتورینگ کشور، توانسته عملیات نقشه برداری را برای پایش دما و رطوبت در تمامی محل‌ها و با توجه به درخواست مشتریان ارجمند، با دقیق‌ترین پروتکل‌ها منطبق بر دستورالعمل‌های جهانی و مورد تایید تمامی سازمان‌های نظارتی اجرا نماید.
عملیات نقشه برداری دما و رطوبت در سازمان‌های مختلف با شرایط متفاوتی تعریف شده است، اما این دستورالعمل‌ها نقاط مشترک و مشابه زیادی نیز با یکدیگر دارند. برای راحتی کار و جلوگیری از سردرگمی مشتریان عزیز، شرکت آریانا افراز دسته بندی پروتکل‌ها را در دستورالعمل‌های داخل خود به انجام رسانده و تنها با معرفی چند محصول به عنوان گزارش نقشه برداری دما و رطوبت، انتخاب مشتریان را ساده‌تر کرده است.
نقشه برداری دما و رطوبت با توجه به طول، عرض و ارتفاع محل مورد نظر و نیز با در نظر گرفتن شرایط محیطی همچون میانگین رطوبت و نیز فشار هوا، با روش‌ها و تجهیزات مختلف انجام می‌شود.

اصول اولیه نقشه برداری دما و رطوبت

نقشه دمایی (و رطوبتی) در انبارها در چند حالت انجام می‌شود. در زمان خالی بودن انبار و قبل از تجهیز شدن به تجهیزات سرمایش و گرمایش. در زمان عملیاتی شدن تجهیزات سرمایش و گرمایش. پس از پر شدن انبار و در زمانی که انبارش انجام شده و به طور عادی انبار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بررسی وضعیت انبار در شرایط مختلف با عنوان تست‌های کیفیت سنجی (صلاحیت) شناخته می‌شوند. تست‌های DQ و IQ و OQ و PQ به ترتیب از قبل از تجهیز انبار شروع شده و تا بعد از تجهیز و عملیاتی شدن آن ادامه پیدا می‌کند.
جهت بررسی دقیق وضعیت توزیع دما در نقاط مختلف انبارها و سردخانه‌ها، تست‌های نقشه برداری دما و رطوبت در هر سال 2 مرتبه انجام می‌شوند که معمولا یکبار در گرم‌ترین روزهای سال و دیگری در سردترین روزهای سال به انجام می‌رسند.

انتخاب دیتالاگر برای نقشه برداری دما و رطوبت

دیتالاگرهایی که شرکت آریانا افراز برای تهیه نقشه دمایی (و رطوبت) متناسب با شرایط مختلف تولید کرده است، دارای این ویژگی‌ها هستند:

  • دارای 4 سنسور دما و رطوبت که به صورت خطی نصب شده و سرعت عملیات را بالا می‌برند
  • گستره دمایی از 55- تا 125 درجه سانتیگراد با دقت 0/01 درجه سانتیگراد و محاسبه تعادل دمایی
  • گستره رطوبت 0 تا 100 درصد با دقت 0/01 درصد رطوبت نسبی با امکان محاسبه میانگین
  • کالیبراسیون دوره‌ای و قابلیت کالیبره شدن در نقاط مختلف دمایی با خطای کمتر از 0/5 درجه
  • قابلیت ثبت ضریب انحراف دمایی به صورت لحظه‌ای یا بر اساس میانگین بازه برنامه ریزی شده
  • برنامه ریزی ذخیره سازی قابل انتخاب از 1 دقیقه تا 1 ساعت تا حداکثر یک ماه بدون ریزش داده‌ها
  • نرم افزار تحلیل داده منطبق بر استاندارد‌های جهانی برای تشخیص 4 سنسور در هر نمودار و گزارش

نقشه برداری دما و رطوبت

امتیازات نقشه برداری دما و رطوبت آریانا افراز

کامل‌ترین پروتکل‌ها بر اساس دستورالعمل‌های جهانی

شرکت آریانا افراز با همکاری شرکت‌های معتبر جهانی توانسته به دستورالعمل‌های جامع نقشه برداری دما و رطوبت از سازمان‌های مختلف دسترسی پیدا کند. معروفترین این دستورالعمل‌ها WHO961 و FDA CFR21 و ISPE Mapping101 و PIC/S هستند که با جزئیات دقیق آنها توسط گروه فنی شرکت فن آوران آریانا افراز اجرا می‌شوند.

نقشه دمایی سه بعدی

ترسیم نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی

یکی از مهمترین بخش‌های گزارش‌های نقشه دما و رطوبت، نقشه‌هایی هستند که از محل مورد نظر تهیه می‌شوند. این نقشه‌ها شامل جزئیاتی از قبیل محل قرار گرفتن سنسورها، محل سیستم‌های گرمایش و سرمایش و نیز نحوه چیدمان آن است. شرکت آریانا افراز این نقشه‌ها را هم به صورت دوبعدی و هم به صورت سه بعدی به مشتریان ارجمند ارائه می‌دهد.

نقشه برداری سه بعدی دما و رطوبت

محاسبه دقیق انحراف معیار و تعادل دمایی

نرم افزار جامع تحلیل داده‌ها و همچنین پروتکل‌های مورد استفاده توسط شرکت آریانا افراز، دقیق‌ترین محاسبات را بر روی داده‌ها انجام می‌دهند. شرکت آریانا افراز به عنوان یکی از معدود شرکت‌های ایرانی، توانایی انجام محاسبات دقیق MKT و SDT را دارد.

تهیه نقشه دمایی

نمونه برداری با بالاترین تراکم سنسورها

آریانا افراز به عنوان یکی از تولید کنندکان صنایع مانیتورینگ ایران، به دلیل داشتن توانایی تولید انواع دیتالاگر برای نقشه برداری دما و رطوبت، می‌تواند در هر محل مورد نیاز، بالاترین تراکم سنسورها را پیاده سازی نماید. در آخرین بروزرسانی تجهیزات، این شرکت مالکیت بیش از 300 دیتالاگر مخصوص دارای 4 سنسور دما و رطوبت را داشته که در مجموع توانایی این شرکت را به اجرای عملیات نقشه برداری دما و رطوبت با 1200 سنسور رسانده است.

گزارش نقشه دمایی

گزارش‌های یکپارچه و نمودارهای مقایسه‌ای

استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری کاملا ایرانی و بهینه سازی شده برای عملیات نقشه برداری دما و رطوبت، در نهایت منجر به تدوین گزارش کاملا یکپارچه و با دقت شده است. همچنین نمودارهایی که از خروجی نرم افزار تحلیل داده به دست می‌آیند، امکان مقایسه سنسورها و دیتالاگرها را به راحتی فراهم کرده و حتی با اولین نگاه، کاربران متوجه تغییرات دمایی و نوسانات هر یک از سنسورها خواهند شد.

نقشه دمایی چیست

ارزانترین نقشه دمایی (WHO 961) در ایران

از آنجا که برای نقشه برداری دمایی پروتکل‌های مختلفی از سوی سازمان‌های جهانی تریف شده است، لذا شرکت آریانا افراز در جهت ارج نهادن به مشتریان گرامی، پروتکل معروف سازمان بهداشت جهانی را به عنوان پروتکل استاندارد برای نقشه دمایی به کار برده و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، این پروتکل را به عنوان نقشه دمایی ارزان قیمت در اختیار تمامی شرکت‌های دارویی قرار می‌دهد.

بهترین نقشه دمایی ایران

افتخار خدمت گذاری به جامعه بزرگ دارویی کشور

پس از گذشت 4 سال از شروع عملیات نقشه برداری دمایی در شرکت آریانا افراز در سال 1395، امروز مفتخریم که توانسته‌ایم خدمتگذار بخش بزرگی از جامعه دارویی کشور باشیم. شرکت آریانا افراز مفتخر است با اصلاح پروتکل‌های نقشه برداری دما و رطوبت، توانسته بیشترین عملیات نقشه برداری دمایی را در سال‌های 1397 و 1398 به ثبت رسانده و به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه نقشه دمایی کشور معرفی گردد.

مشتریان نقشه دمایی

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت آریانا افراز محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2024 by Ariana Afraz Co. ® Web-Designer and Website Optimizer