نقشه دمایی مطابق با دستورات سازمان غذا و دارو ایران

نقشه دمایی مطابق با چک لیست بازرسی سازمان غذا و دارو

نقشه دمایی انبار دارو، نقشه دمایی انبار مواد غذایی و غلات، نقشه دمایی سردخانه و اتاق سرد، نقشه دمایی کول باکس

از آنجا که دارو و مواد غذایی به عنوان محصولات استراتژیک شناخته شده و نگهداری این محصولات از لحظه تولید تا زمان رسیدن به مصرف کننده نهایی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و عواملی مانند حرارت، رطوبت و نور محیط نگهداری اثرگذار و تعیین کننده بر سلامت مواد غذایی و دارویی می‌باشند، لذا حفظ سلامت این محصولات در تمامی مراحل انبارش و توزیع نیازمند کنترل و توجه دائمی می‌باشد. عوامل تاثیرگذار بر سلامت مواد غذایی و دارویی، نه تنها در انبار و سردخانه مورد توجه هستند، بلکه در حمل و نقل نیز باید همواره مورد توجه و کنترل قرار گیرند.
یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر سلامت دارو و مواد غذایی، حرارت محیط می‌باشد که می تواند با بالا رفتن بیش از حد باعث وارد آمدن شوک حرارتی به دارو و مواد غذایی و تغییر خواص آنها شود. از این رو در مقوله مهمی مانند محل انبارش یا حمل و نقل از انبار و سردخانه به مقاصد بعدی، شرایط گرما باید در محدوده مجاز قرار داشته باشد تا آسیبی به دارو و مواد غذایی وارد نشود.

تهیه نقشه دمایی

با توجه به اینکه توزیع دما در مکان‌های مختلف انبار، سردخانه، کول باکس و دیگر مکان‌های انبارش دارو یا مواد غذایی، به صورت یکنواخت نبوده و معمولا محل‌های ورود و خروج یا کناره‌های دیوارها، محل‌های نزدیک به درب‌ها و نیز محل‌های نزدیک به سیستم‌های سرمایش و گرمایش، با تنش‌ها و نوسانات بیشتر دمایی مواجه هستند، لذا نقشه برداری دمایی می‌تواند به خوبی مشخصه توزیع دما در مکان‌هایی که محصولات حساس در آنها نگهداری می‎‌شوند را نمایان کند.

شرکت آریانا افراز به عنوان تولید کننده سیستم‌های مانیتورینگ، توانسته با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها، محصولی را تولید کند که نه تنها نقشه برداری دمایی را به طور دقیق به اجرا درآورد، بلکه امکان ارائه دقیق ترین گزارش‌ها از وضعیت نوسانات دمایی را ارائه کند. یکی از مهمترین خدمات آریانا افراز در این زمینه، قرار دادن این دستگاه‌ها به صورت اجاره ای در اختیار شرکت‌های دارویی است که همین امر منجر به استقبال کم نظیر شرکت‌های دارویی از محصولات مانیتورینگ آریانا افراز شده است.

نقشه دمایی ایران بر اساس استانداردهای مختلف سیستم‌های گرمایش و سرمایش انجام می گیرد که متداول ترین روش بر اساس معیارهای زیر است:

  • در ابتدا از محل مورد نظر یک نقشه دقیق بر اساس چیدمان قفسه‌ها، پارتیشن‌ها و سیستم‌های سرمایش و گرمایش تهیه می‌شود
  • پس از تعیین محل‌های مورد نیاز نصب سنسور، مطابق با دستورالعمل مربوط به محل مورد نظر، سنسورها در چند ارتفاع مختلف نصب می‌شوند
  • گزارش گیری و نمونه برداری دمایی از لحظه شروع فعالیت دیتالاگرها تا حداکثر زمان تعیین شده توسط بازرسان، ادامه دارد
  • پس از مدت زمان مورد نظر، دیتالاگرها از محل نصب جمع آوری شده و برای تحلیل داده در اختیار نرم افزار نقشه دمایی قرار می گیرند
  • نرم افزار تحلیل داده نقشه دمایی، می تواند نقاط سرد و گرم و تمام جزئیات انحرافات دمایی را مشخص کند
  • پس از تحلیل دقیق داده‌ها و مشخص شده محاسبات عملکرد SDT و MKT گزارش نهایی متناسب با دستورالعمل‌ها صادر می‌شود
  • بر اساس استاندارد ISPE باید در هر محل نقاط سرد و گرم دیتالاگر دائمی (یا فصلی) نصب شود تا مراقبت‌های دمایی انجام شود
شهرهایی که تحت پوشش خدمات نقشه دمایی آریانا افراز هستند تنوع خدمات نقشه برداری دمایی توسط شرکت آریانا افراز

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت آریانا افراز محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2024 by Ariana Afraz Co. ® Web-Designer and Website Optimizer